Достапни линкови

logo-print

Конгресменот Енџел потресен од затворањето на РСЕ во Баку


Лидерот на демократите во Комитетот за надворешни односи на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес Елиот Енџел изјави дека бил длабоко потресен од затворањето на дописништвото на Радио Слободна Европа, Радио Либерти во Азербејџан и сослушувањето на вработените. Тој побара од властите во Баку да дозволат продолжување на работата на дописништвото кое беше затворено на 26 овој месец по упадот на претставници на обвинителството.

XS
SM
MD
LG