Достапни линкови

logo-print

Пет жртви од студеното време на Балканот


Најмалку пет луѓе починале од студеното време што деновиве го зафати Балканот. Во Бугарија биле пронајдени три лица кои замрзнале од студ, додека во Србија ниските температури и снежните врнежи биле причина за смртта на уште две лица. Во Македонија температурите и снегот предизвикал прекин на снабдувањето со електрична енергија. Многу студено време било забележано и во Босна и Херцеговина и Хрватска.

XS
SM
MD
LG