Достапни линкови

logo-print

САД извеле воздушни напади во Сомалија


Соединетите држави извршиле воздушни напади во Сомалија чија цел бил лидерот на групата Ал Шабад која е поврзана со терористичката мрежа Ал Каеда. Портпаролот на американското министерство за одбрана Марк Рајт прецизира дека нападите биле изведени во јужниот дел на Сомалија, но без да го каже името на лидерот, како и тоа дали притоа тој бил убиен.

XS
SM
MD
LG