Достапни линкови

logo-print

Путин го потпиша законот за личен стечај


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин го потпиша законот за личен стечај кој стапува во сила од први идниот месец. Според новиот закон, едно лице може да декларира банкрот ако има обврски од скоро 9 илјади долари и не може да ги плати во рок од три месеци. Се оценува дека со овој закон ќе им се овозможи на инсолвентните должници да го одложат плаќањето на максимум три години.

XS
SM
MD
LG