Достапни линкови

logo-print

Најмалку 28 ранети во бомбашки напад во Пакистан


Илустрација.

Илустрација.

Најмалку 28 луѓе се ранети во експлозија на бомба во преполната чаршија во градот Куета во југозападен Пакистан, информираат властите. Полицијата соопшти дека експлозивот бил поставен на велосипед. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот во кој беа оштетени неколку дуќани.

XS
SM
MD
LG