Достапни линкови

logo-print

Опозицијата постави споменик пред Собранието


На двегодишнината од настаните во парламентот на 24 декември кога опозицијата беше исфрлена од седницата на која се расправаше за буџетот, СДСМ денеска постави картонски споменик во тревникот пред законодавниот дом. Претседателот на партијата Зоран Заев до него остави и тоалетна хартија.

XS
SM
MD
LG