Достапни линкови

logo-print

Турскиот премиер Давутоглу во посета на Македонија


Турскиот премиер Ахмет Давутоглу

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу денеска во Скопје ќе биде примен од македонскиот претседател Ѓорге Иванов. Теми на разговор ќе бидат политичките, економските и трговските односи меѓу Македонија и Турција. Ќе бидат разменети и мислења за регионални и меѓународни теми од заемен интерес. За време на престојот, Давутоглу ќе има и активности во рамките на одбележувањето на Денот на турското образование во Македонија.

XS
SM
MD
LG