Достапни линкови

logo-print

Лажна закана за бомба во седиштето на Сириза во Атина


Лидерот на Сириза, Алексис Ципрас.

Лидерот на Сириза, Алексис Ципрас.

Централата на грчката опозициска партија Сириза во Атина денеска беше евакуирана откако беше добиена бомбашка закана, само ден пред вториот круг од изборите во парламентот за претседател на државата што може да предизвика предвремени избори. Лажните бомбашки закани се чести во Грција каде, пак, и малите експлозии исто така не се реткост, јавуваат западни медиуми.

XS
SM
MD
LG