Достапни линкови

logo-print

Самарас е за предвремени избори во Грција


Грчкиот премиер Андонис Самарас побара од пратениците во парламентот да изберат нов шеф на државата. Во таков случај тој ја најави можноста од предвремени избори до крајот на идната година.

XS
SM
MD
LG