Достапни линкови

logo-print

Во Њујорк убиени двајца полицајци


Двајца полицајци се убиени синоќа во нивното патролно возило во Бруклин.Американските медиуми јавија дека напаѓачот пукал врз полицајците додека тие се наоѓале во патролните возила.Осомничениот за нападот потоа побегнал во блиската метро станица каде што си пресудил себе си, пукајќи си во слепоочницата. Напаѓачот се криел во една куќа, потоа излегол пред патролните автомобили и отворил оган, пренесува Њујорк Тајмс.

XS
SM
MD
LG