Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде променливо облачно


Времето прeтпладне ќе биде променливо облачно, во северните и западните делови со слаб локален дожд, на планините со слаб снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, што ќе услови намалување на дневната температура. Воздушниот притисок нагло ќе порасне за околу 10 мерни единици.

Попладне облачноста ќе се намали.

Температурата од три до 13 степени.

Во Скопје променливо облачно. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Попладне облачноста ќе се намали.

Температурата до 10 степени.

XS
SM
MD
LG