Достапни линкови

logo-print

Годишно обраќање на Иванов пред пратениците


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе се обрати пред Собранието. Ова е редовно обраќање на претседателот на државата пред пратениците што вообичаено се одржува пред крајот на календарската година.

XS
SM
MD
LG