Достапни линкови

logo-print

Западните санкции успеваат


Вредноста на руската валута рубљата забележа рекордно ниско ниво откако Централната банка драматично ја зголеми каматната стапка во обид да ја избегне финансиската криза.

XS
SM
MD
LG