Достапни линкови

logo-print

Во САД најдено телото на маринецот кој убил шест луѓе


Телото на поранешниот американски маринец за кој се верува дека ја убил екс сопругата и пет членови на нејзиното семејство било пронајдено во Пенсилванија, соопшти локалната полиција, наведувајќи дека тој се самоубил. 35 годишниот Бредли Вилијам Стоун, по дводневна потрага бил пронајден мртов во шумата во близина на неговата куќа во околината на Филаделфија. Тој во 2008 година служел во Ирак и страдал од пострауматско стрес.

XS
SM
MD
LG