Достапни линкови

logo-print

ЕУ повторно изненадена од Ердоган


Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини која остро го критикуваше апсењето новинари во Турција изјави дека била изненадена од реакцијата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Тој вчера и порача на ЕУ „да си ја гледа својата работа“.

XS
SM
MD
LG