Достапни линкови

logo-print

Деветмина повредени во верижен судир на 19 возила кај Волково


Фото: Алсат-М

Фото: Алсат-М

Девет лица се полесно повредени во верижниот судир на 19 возила што се случи изутрината околу осум часот на патот кај клучката Волково на обиколницата кај Скопје, информира полицијата. Луѓето кои се пожалиле на повреди се пренесени на скопските клиники. Полицијата работи на утврдување на причините за сообраќајната незгода.

XS
SM
MD
LG