Достапни линкови

logo-print

Заложничка драма во Сиднеј


Вооружено лице држи во заложништво неодреден број луѓе во еден кафе ресторан во австралискиот град Сиднеј. Телевизиите прикажаа снимка на најмалку три лица со кренати раце на прозорците на кафе ресторанот и црно знаме со порака на арапски јазик.

XS
SM
MD
LG