Достапни линкови

logo-print

Шест мртви во бомбашки напад во Кабул


Најмалку шест авганистански војници се убиени, а десетмина се ранети во самоубиствен бомбашки напад врз нивниот автобус во Кабул. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот. Талибанците ги засилија нападите против владините сили откако странските војници почнаа да се подготвуваат за заминување од земјата на крајот на годинава, поради завршување на борбената мисија на НАТО.

XS
SM
MD
LG