Достапни линкови

logo-print

Нема волшебно стапче за спас на климатските промени


Човекот ја менува климата на Планетата, се согласуваат научниците во светот. Сепак, политичарите се уште не можат да постигнат согласност за мерките кои би довеле до запирање на глобалното затоплување. Последиците од оваа појава веќе се чувствуваат и во Македонија.

XS
SM
MD
LG