Достапни линкови

logo-print

Кери на брзо закажана средба со Нетанјаху


Американскиот државен секретар Џон Кери планира на 14 декември да отпатува во Рим, каде што треба со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху треба да разговара за развојот на настаните во Израел и на Западниот Брег. Набрзина договорениот состанок беше најавен на Твитер од страна на портпаролката на американскиот Стејт департмент, Џен Псаки, неколку часа откако еден палестински министер почина по физички конфликт со израелските безбедносни сили за време на протест на Западниот Брег.

XS
SM
MD
LG