Достапни линкови

logo-print

Путин во посета на Узбекистан


Рускиот претседател Владимир Путин за време на неговата посета на Ташкент со неговите домаќини ќе разговара, како што објави Кремљ, за стратегиското трговско партнерство со таа земја. Најавено е потпишување на неколку билатерални договори, вклучувајќи и договор со кој се намалува долгот на Узбекистан во вредност од 890 милиони долари.

XS
SM
MD
LG