Достапни линкови

logo-print

Западот против руското влијание на Балканот


Германскиот канцелар Ангела Меркел ја обвини Русија за мешање во внатрешните работи на земјите кои сакаат поблиски односи со Европската унија. Претходно, шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини изрази загриженост за руската улога во Западен Балкан.

XS
SM
MD
LG