Достапни линкови

logo-print

Напад врз воен камп во Кашмир


Најмалку 11 полицајци и војници загинале кога милитанти нападнале воен камп во индискиот дел на Кашмир. Тамошните власти соопштија дека шест од напаѓачите исто така загинале во престрелката со безбедносните сили. Армиски извори велат дека напаѓачите користеле и гранати при нападот на воениот камп.

XS
SM
MD
LG