Достапни линкови

logo-print

Бегајќи од Грција


Во изминативе месеци стотици бегалци од сиромашните и со војна зафатени земји во Африка, Блискиот Исток и Централна Азија се обидуваат да заминат од Грција преку границата со Албанија, особено со Македонија. Во последно време се зголеми бројот на оние што бегајќи од Грција гинат.

XS
SM
MD
LG