Достапни линкови

logo-print

Во САД продолжуваат протестите


Во неколку американски градови синоќа продолжија протестите по убиството со гушење на еден невооружен афроамериканец од страна на бел полицаец во Њујорк. Демонстрации биле забележани во Вашингтон, Чикаго и Њујорк поради одлуката на големата порота да не го обвини полицаецот Даниел Панталео за смртта на Ерик Гарнер. Пред две недели иста одлука донесе и големата порота на Фергусон, Мисури каде што бел полицаец застрела едно невооружено момче.

XS
SM
MD
LG