Достапни линкови

logo-print

Францускиот претседател Оланд во Казахстан


Францускиот претседател Франсоа Оланд

Францускиот претседател Франсоа Оланд

Францускиот претседател Франсоа Оланд ја започнува дводневната посета на Казахстан со средба со претседателот Нурсултан Назарбаев. Хјуман рајтс воч го повика Оланд притоа да го покрене прашањето и за почитувањето на основните права во Казахстан каде што имало голем број на затворени лица затоа што ја критикувала владата.

XS
SM
MD
LG