Достапни линкови

logo-print

Нов студентски марш на 10 декември


Студентскиот пленум најави нов студентски марш кој ќе се одржи на Меѓународниот ден на човекови права, 10 декември, против, како што велат, необмислените реформи во високото образование.

„Маршот е неопходност во времиња кога институциите не нѐ слушаат ако не сме на улица“, велат студентите.

Тие посочуваат дека се гневни што државните институции покажале непрофесионалност во осмислувањето на реформите во високото образование, што се инаетливи, суетни и недемократски.

XS
SM
MD
LG