Достапни линкови

logo-print

Годишно обраќање на Путин до нацијата


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе го одржи редовното годишно обраќање во парламентот. Годинава се очекува тој во говорот кој ќе биде пренесуван на телевизија да ја увери нацијата дека земјата е во вистинска насока и покрај влошените односи со Западот околу украинската криза. Исто така се очекува да ги смири страхувањата предизвикани од падот на вредноста на рубљата.

XS
SM
MD
LG