Достапни линкови

logo-print

Иран негира дека ја бомбардира Исламската држава


Висок ирански претставник денеска негира дека Техеран спроведува воздушни напади против Исламската држава во Ирак. Портпаролот на Пентагон претходно изјави дека има индикации оти Иран навистина спроведува воздушни напади во источниот дел на Ирак во изминатите денови. Иранскиот претставник, кој инсистира на анонимност, за новинската агенција Ројтерс изјавил дека не доаѓа предвид соработка со САД во нападите против Исламската држава.

XS
SM
MD
LG