Достапни линкови

logo-print

Студентите најавуваат нов марш против државниот испит


На вчерашниот собир на Студентскиот пленум, кој се одржа зад затворена врата во Правниот факултет во Скопје била донесена одлука во идната недела да биде одржан нов протестен марш против воведувањето државен испит на факултетите. Од Студентскиот пленум бараат потполно укинување на државниот испит, а не преговори за неговиот формат.

XS
SM
MD
LG