Достапни линкови

logo-print

Тензично пред најавените исламистички протести во Египет


Илустрација.

Илустрација.

Еден египетски армиски офицер денеска загина, а двајца се ранети во пресрет на планираниот антивладин собир, соопштија владини претставници. Во меѓувреме, безбедносните сили уапсија повеќе од 100 исламисти. На офицерите било пукано од возило во движење. Министерството за внатрешни работи соопшти дека ширум земјата биле деактивирани седум бомби. За денеска во Египет е најавен нов исламистички протест за соборување на владата.

XS
SM
MD
LG