Достапни линкови

logo-print

Камерон ќе објави план за ограничување на имиграцијата


Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска ќе го објави најавуваниот план за ограничување на имиграцијата од Европската унија. Камерон е под притисок да преземе поцврсти мерки во врска со ова прашање со оглед на националните избори кои треба да се одржат за шест месеци. Повеќето од неговата Конзервативна партија страхуваат од порастот на популарноста на антиевропската Независна партија која овој месец доби уште едно место во парламентот.

XS
SM
MD
LG