Достапни линкови

logo-print

Францускиот парламент за признавање на Палестина


Францускиот парламент денеска ќе ја почне расправата за барањето владата да ја признае Палестина како држава. Станува збор за симболичен потег сличен на оној што веќе го направија парламентите на Британија, Ирска и Шпанија. Чекор понатаму направи Шведска која ја призна палестинската држава.

XS
SM
MD
LG