Достапни линкови

logo-print

Патници туркале авион во Сибир


Десетина патници во сибирскиот град Игарка морале да излезат за да турнат еден руски авион кој бил заглавен на пистата на температура под 50 Целзиусови степени. Едното тркало на авионот Туполев ТУ 134 било заглавено, по што, како што е соопштено, патниците помогнале да го придвижат леталото. Авионот во кој имало 74 патници и седум членови на екипажот потоа безбедно слетал на аеродромот во Краснојарск.

XS
SM
MD
LG