Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат воздушните напади врз милитантите на ИД


Американската војска соопшти дека во изминативе два дена извршила 17 воздушни напади врз позиции на милитантите на Исламската држава во Ирак и Сирија. Прецизирано е дека десетина напади биле извршени во близина на Кобани, сириски град на границата со Турција каде што курдските борци веќе неколку месеци го бранат градот од милитантите. Другите воздушни напади биле изведени во близина на Киркук и во западната ирачка провинција Анбар.

XS
SM
MD
LG