Достапни линкови

logo-print

Протест против насилство врз жени


Поледните убиства врз 16 жени извршени од нивни поранешни или сегашни партнери во изминатите шест години ја алармираа јавноста. Невладините организации најавија дека ќе протестираат секој 25-ти во месецот ако институциите не преземат мерки.

XS
SM
MD
LG