Достапни линкови

logo-print

Обраќање на Папата Франциско за Европа


Поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциско за време на денешната четиричасовна посета на Европскиот парламент и на Советот на Европа во Стразбур ќе одржи прв јавен говор посветен на Европа.Последен папа кој го посетил Стразбур бил Јован Павле Втори во 1988 година. Обраќањето на Франциско, според очекувањата, главно ќе се однесувало на невработеноста и имиграцијата во Европа.

XS
SM
MD
LG