Достапни линкови

logo-print

Претседателот на турското Собрание во Македонија


Во официјална посета на Македонија денеска престојува претседателот на Големото турско Собрание Џемил Чичек. Станува збор за возвратна посета откако во јуни годинава неговиот денешен домаќин претседателот на Собранието Трајко Вељаноски престојуваше во Турција. Во рамките на посетата, Чичек ќе биде примен и од претседателот Ѓорге Иванов. Попладне Чичек заедно со другите членови на делегацијата ќе го посети Турскиот културен центар Институтот Јунус Емре, а ќе оствари и низа други средби.

XS
SM
MD
LG