Достапни линкови

logo-print

Познатo какви производи се извезувале во Русија


Познати се резултатите од анализите за наводниот реекспорт во Русија, но резултатите најпрво ќе ги разгледува Владата, соопшти денеска министерот за економија Беким Незири. Откако владата ќе ги разгледа, тие ќе бидат објавени во јавност. Комисијата требаше да истражи дали производи од ЕУ се извезувале во Русија како македонски и покрај санкциите.

XS
SM
MD
LG