Достапни линкови

Каменувано полициско возило во Студеничани


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Група жители на Студеничани, синоќа каменувале полициско возило за време на инспекциски контроли што ги вршеле Упаравата за јавни приходи (УЈП) и Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во неколку угостителски објекти во селото. Од МВР соопштија дека полицајците ги придружувале инспекторите, кои вржеле инспекции во Студеничани и во населбата Драчево. Инспекторите утврдиле неправилности во неколку угостителски објекти и ги казниле сопствениците. За време на асистенцијата во село Студеничани се собрала поголема група граѓани кои започнале да фрлаат со камења кон службено возило на МВР, велат од полицијата и додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

XS
SM
MD
LG