Достапни линкови

logo-print

Десетина загинати во снежното невреме во САД


Западните делови на американската држава Њујорк повторно биле зафатени со интензивни врнежи од снег откако претходно беа погодени од снежни врнежи од над метар ипол во кои загинаа најмалку десет луѓе. Се наведува дека за само четири дена таму наврнал снег колку за една година. Според временската прогноза, во наредниот викендсе очекуваат повиски температури што пак ја зголемува опасноста од поплави.

XS
SM
MD
LG