Достапни линкови

Рускиот министер за одбрана во посета на Пакистан


Рускиот министер за одбрана Сергеј Шоигу.

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шоигу.

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шоигу пристигна во Пакистан во официјална посета. Предвидено е тој да се сретне со својот пакистански колега Асиф Каваја и со премиерот Наваз Шариф. Тие ќе дискутираат за регионалната безбедност и за тоа како може да се засили воената соработка. Посета на Шоигу доаѓа по извештаите во пакистанските медиуми дека Русија ќе продава воени хеликоптери на Пакистан.

XS
SM
MD
LG