Достапни линкови

logo-print

Разговорите за иранската нуклеарна програма со сериозни празнини


Неименуван официјален американски претставник соопшти дека и натаму имало многу сериозни празнини во разговорите меѓу големите светски сили и Иран за постигнување договор за нуклеарните активности на Техеран. Според него, се уште не било јасно дали ваквите разлики ќе бидат отстранети до крајниот рок 24 ноември кога е закажана нова рунда на преговорите во Виена. Тој додаде дека засега не се разгледувала можноста за одложување на овој краен рок за постигнување договор за контроверзната иранска нуклеарна програма.

XS
SM
MD
LG