Достапни линкови

logo-print

Американски државни обвинители на Балканот


Американскиот министер за правда Ерик Холдер

Американскиот министер за правда Ерик Холдер

Американскиот министер за правда Ерик Холдер најави дека Соединетите држави ќе испратат 70 државни обвинители во земјите на Балканот, Блискиот Исток и Северна Африка за да помогнат во борбата против тероризмот. „Тие ќе соработуваат со земјите кои настојуваат да ги подобрат нивните капацитети во спроведувањето истрага и приведувањето странски терористички борци“, изјави Холдер.

XS
SM
MD
LG