Достапни линкови

logo-print

Британија ќе воведе нови закони против тероризмот


Британскиот премиер Дејвид Камерон изјави дека на британските државјани кои станале странски борци би можело да им биде забрането враќањето во Британија. Главна цел на новиот закон е справување со исламските милитанти кои се борат во Ирак и Сирија. Според законот, на авионите кои не ги исполнуваат новите британски безбедносни мерки нема да им биде дозволено да слетуваат во Британија.

XS
SM
MD
LG