Достапни линкови

logo-print

САД ќе го ревидираат менаџментот на нуклеaрните сили


Американскиот секретар за одбрана Чак Хејгел

Американскиот секретар за одбрана Чак Хејгел

Американскиот секретар за одбрана Чак Хејгел планира целосни промени на нуклеарните сили и инвестирање на милијарди долари за подобрување на менаџментот на американскиот нуклеарен арсенал. Хејгел нареди преглед на овие сили откако американски новинари во почетокот на оваа година откриле многу проблеми во моралот на раководниот кадар. Тоа водеше до неколку смени и други дисциплински мерки.

XS
SM
MD
LG