Достапни линкови

logo-print

ЛГБТИ заедницата повторно го блокираше Јавното обвинителство


Луѓето од ЛГБТИ заедницата повторно го блокираа влезот на Јавното обвинителство, барајќи од надлежните да ги пронајдат напаѓачите на кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија. Тие најавија дека ќе протестираат се додека не бидат пронајдени сторителите на сите напади врз ЛГБТИ заедницата.

XS
SM
MD
LG