Достапни линкови

logo-print

Русија воздржана за продолжувањето на ЕУФОР во БиХ


Русија гласаше воздржано на седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации за продолжување на мандатот на мировните сили на Европската унија во Босна и Херцеговина.

XS
SM
MD
LG