Достапни линкови

logo-print

Министерот Попоски на средба со еврокомесарот Хан


Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски

Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски

Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски кој престојува во работна посета на Брисел денеска ќе разговара со новиот еврокомесар за преговори за проширување Јоханес Хан. Предвидено е министерот Попоски да учествува и на дебатата „ЕУ, Западниот Балкан и регионалната стабилност”. Вчера тој имаше средби со неколкумина пратеници во Европскиот парламент на кои, како што е соопштено, им порачал дека членките на ЕУ треба да ја преземат одговорноста во однос на почетокот на преговорите за членство на Македонија во Унијата.

XS
SM
MD
LG