Достапни линкови

logo-print

Албанскиот премиер во посета на Прешево


Рама во Прешево.

Рама во Прешево.

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше дочекан со овации од присутните граѓани, пренесува Танјуг. Граѓаните на Прешево на главниот плоштад го дочекаа Рама со албански знамиња и силна музика, а претходно низ градот беа поставени билборди „Добредојде премиере“.Тој се сретна со локалните власти, кои го прогласија за „почесен граѓанин“, потоа се обрати пред граѓаните, а ќе се сретне и со бизнисмени.

XS
SM
MD
LG